Nawigacja
Odliczamy do:

WAKACJI

Dzień
Dziś jest:

Wschód słońca: 5:13
Zachód słońca: 19:41

Dzień trwa:
14 Godzin 27 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 4:07
"SZLAK WALOŃSKI" - wycieczka klas III

11 czerwca 2018r. uczniowie klasy IIIa, III b oraz III z filii w Pilchowicach wraz z nauczycielkami p. Ewą Frąckowiak, p. Małgorzatą Typer, p. Anną Połaczewską i p. Ewą Dorondziak wzięli udział w wycieczce do Szklarskiej Poręby. Pierwszym punktem naszego programu był Żelazny Tygiel Waloński. W tym skansenie górniczo – hutniczym zapoznaliśmy się z urządzeniami, których używali dawni górnicy oraz pierwsi poszukiwacze skarbów w Karkonoszach. Podczas zwiedzania przewodnik barwnie przedstawił nam czasy sprzed kilku wieków i opowiedział jak wyglądało życie w osadzie górniczej. Następnie udaliśmy się do Leśnej Huty, gdzie zobaczyliśmy na żywo produkcję szkła. Przedstawiono nam ciekawy i dowcipny pokaz wytwarzania różnego rodzaju wyrobów szklanych. Posłuchaliśmy również historii hutnictwa szkła na tym terenie. Kolejno szlak waloński poprowadził nas na Wodospad Szklarka. Dzięki opowiadaniom przewodnika wędrówka stała się cenną lekcją przyrody i historii, wzbogaconą licznymi opowieściami i legendami o Duchu Gór Karkonoszy. Trudy pieszych wędrówek wynagrodził wszystkim pobyt obok Chaty Izerskiej, ognisko z kiełbaskami oraz zabawy na placu zabaw. Na koniec udaliśmy się w kierunku tzw. „Chybotka”. Jest to siedmiokątny blok w kształcie odwróconego stożka, który swym kształtem przypomina cukiernicę. Dzieci przechodząc z jednego krańca na drugi wprawiły w kolebanie ten olbrzymi głaz. Towarzyszyło temu wydarzeniu wiele emocji.Oczywiście znaleźliśmy również czas na kupienie pamiątek z wycieczki w pobliskich straganach. Zmęczeni, ale pełni nowych wrażeń dotarliśmy szczęśliwie do domu.

Zapraszam do galerii.                                                            Anna Połaczewska

Anna Polaczewska

Noc bibliotek 2018
8-9.06.2018r. "Noc biblIOOtek "
To już 3 edycja Nocy biblIOOtek , wyjątkowa bo upamiętniająca 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Motto nocy "RzeczpospoCzyta i my wleńskie dzieci czytamy"
Nasi uczniowie w strojach biało-czerwonych, uczcili przewidzianą przez organizatorów tematykę imprezy. Po zapoznaniu się z celami naszej nocki, rozegrana została gra pt'Pentago", następnie z piosenką na ustach pt." Jestem Polką i Polakiem", wyruszyliśmy na naszą pięknie oświetloną Basztę. Po powrocie, wspólnie przygotowaliśmy kolację, Po kolacji mlodsza grupa wiekowa miala za zadanie namalować portret Józefa Piłsudskiego a starsza grupa  wspólny plakat "Niepodległośc dzisiaj ". Wszystkie prace można oglądac na korytarzu przed biblioteką lub w galerii zdjęć. Obejrzeliśmy bardzo dobry film dla młodzieży pt' Tarapaty", przesłany przez organizatorów imprezy. Po filmie, wszyscy mieli czas na nocne czytanie. Nocka skończyła się dla dzieciaków o 2.30.
Już dzisiaj wiemy, że za rok też weźmiemy udział w tej akcji!
Zapraszam do galerii!
lucynaworobij

XXII TURNIEJ RODZIN
25 maja 2018r. odbył się w naszej szkole kolejny Turniej Rodzin
Wzięło w nim udział 12 Rodzin uczniów klas I-III.
Różnorodność konkurencji, świetna zabawa to atuty naszej imprezy. Nie zabrakło rozgrywek w badmintona, piłkę nożną na plandece, przyklejanie piłeczek do taśmy na czas, zdmuchiwanie kubeczków powietrzem z nadmuchanego balona, gra master mind, rozszyfrowanie kodu, tor przeszkód i wiele innych. Inspiracją do niektórych konkurencji były pomysły z warsztatów Projektu Power + „Każdy ma szansę na sukces” na Malcie.
Większość konkurencji odbywała się na czas lub na punkty. Nad całością czuwała Komisja, skrupulatnie licząc gromadzone punkty przez Rodziny.
Puchary ufundował Starosta naszego powiatu, natomiast przepiękne nagrody oraz rekwizyty na tory UMIG we Wleniu oraz Rada Rodziców przy ZS we Wleniu. Każda Rodzina otrzymała torbę i długopis z logo naszego Projektu.
Wszystkim Sponsorom oraz startującym Rodzinom serdecznie dziękujemy.

ORGANIZATORKI  I PROWADZĄCE:
Stanisława Pudło i Ewa Dorondziak

administrator

Warsztaty w Pilchowicach

Dnia 17 maja w Szkole Podstawowej we Wleniu w Filii Pilchowice odbyły się warsztaty tworzenia mozaiki szklanej dla dzieci z klasy III. Zajęcia prowadzone były przez Panią Agnieszkę Ślipko-Strzałkowską, nauczycielkę Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze, która wraz z młodzieżą tej szkoły gościła w Pilchowicach w ramach „Pleneru Malarskiego”. Uczniowie klasy III poznali tajniki układania szklanej mozaiki. Nauczyli się również łączyć kolory oraz kształty w niepowtarzalne wzory. Z uśmiechami na twarzy, ozdabiali serduszka oraz ptaszki kolorowymi szkiełkami. Dzięki temu stworzyli piękne przedmioty ozdobione mozaiką szklaną, które będą wspaniałym prezentem na Dzień Matki.

Anna Połaczewska

Anna Polaczewska

Pasowanie na czytelnika
23.05.2018r.
Uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas I

"Aby istnieli wielcy poeci, muszą być wielcy czytelnicy"

Takimi wielkimi czytelnikami, stali się w dniu dzisiejszym pierwszoklasiści, którzy po przedstawieniu, ślubowaniu i pasowaniu zaczarowanym ołowkiem, przyjęci zostali do grona czytelników naszej biblioteki.
Uroczytość uświetniła scenka w wykonaniu  uczniów  ze Szkolnego Koła Teatralnego
pt."Wakacje w bajkach"

Wystąpili:
1.Baj-Dominika Anaszko
2.Jaś i Małgosia-Kamil Ledwon i Martyna Grochowska
3. Woźny-Cyryl Ganuszewicz
4.Baba Jaga -Julia Malinowska
5.Zła królowa -Marcelina Wachowicz
6.Krasnoludki
-Mędrek-Martyna Proska
-Nieśmiałek-Zuxzanna Pietruszkiewicz
-Gapcio-Alicja Romańska
7.Wróżka Fantazja -Roksana Wiśniewska
Chórek:Białowąs Kamila, Czarnuszko Zofia, Kołodziej Dominika, Leśniak Wiktoria, Michoń Anna, Pachota Nikola, Sawicka Julia, Nowakowski Daniel.

Po zakończeniu uroczystości pasowania, wręczone zostały dyplomy pasowania na czytelnika oraz dyplomy  za ogólnopolski konkurs  czytelniczy "Narysuj komiks o złym Kocurku".
Wszystkim występ bardzo się podobał, a nowi czytelnicy obiecali, że będą najlepszymi czytelnikami w naszej szkole.
Trzymamy ich za słowo!
Zapraszamy do galerii szkoły !

lucynaworobij

Google
Dziennik elektroniczny
Dziennik elektroniczny

Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Przydatne strony
Dla nauczycieli
Dla rodziców
Dla uczniów
Ankieta
Ulubiony dzień tygodnia pod względem zajęć w szkole?

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Nasze quizy
Brak Quizów