Nawigacja
Odliczamy do:

Przerwy świątecznej

Dzień
Dziś jest:

Wschód słońca: 6:58
Zachód słońca: 17:18

Dzień trwa:
10 Godzin 19 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 8:14
Warszawa

Wycieczka do Warszawy

W marcu odbyła się 3 dniowa wycieczka szkolna do Warszawy. Udział wzięło 13 uczniów z naszej szkoły. Zwiedziliśmy: Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, Szkołę Amerykańską (dzieci wzięły udział w warsztatach językowych i w przedstawieniu teatralnym pt. Shrek), Starówka Warszawska, Pomnik Nieznanego Żołnierza, Łazienki, Belweder, Pomnik Fryderyka Chopina, Warszawska Syrenka. Do Warszawy dojechaliśmy w 5h bardzo wygodnym pociągiem Pendolino, a na miejscu podróżowaliśmy komunikacją miejską (autobusy, tramwaje, metro). Nocleg dzieci miały zapewniony w bardzo wygodnym apartamencie w samym centrum Warszawy.
Organizatorzy: Agata Czarnuszko i Daniela Fidorów

administrator

Rodzinne zmagania

XXI TURNIEJ RODZIN

Piątek 31.03.17r. był niezwykłym dniem w Zespole Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu. Na hali sportowej odbył się XXI Turniej Rodzin, Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska Fundusz Mikroprojektów.
Wśród startujących 15 Rodzin ( rodzice i dziecko z klas I-III) gościliśmy 4 Rodziny z Czech (  Jiretin ), 1 z Lubania i 10 z Wlenia. Na przygotowanych 5 torach odbyło się 10 konkurencji. Większość z nich była na czas np.: slalom na piłce rehabilitacyjnej i dużych stopach, przerzucanie woreczków przez otwory w parawanie, bieg rodziny w 3-osobowych nartach i jazda na platformie z kółkami, tor przeszkód…
Nie zabrakło konkurencji logiczno – matematecznej. Należało rozwiązać łamigłówkę Magiczny Trójkąt, w której szybkość dopasowania brakujących liczb była mierzona na czas. Ogromną frajdę miały Rodziny grając w Piłkarzyki. Na 4 stołach rozgrywały się zawody w zdobyciu jak największej ilości goli w ciągu 4 minut. Rekordziści strzelili do bramki drużyny przeciwnej 12 goli. Finałem było układanie klocków konstrukcyjnych typu: BAMP, CLICK, TRIBI, w których Rodzice z dzieckiem tworzyli budowle wg własnej wyobraźni.
Nad całością czuwała Komisja w składzie: Burmistrz MiG Wleń Artur Zych, Dyrektor ZS we Wleniu Wiesław Gierczyk, Rada Rodziców w składzie Małgorzata Matejko, Grzegorz Skrobuk, Wojciech Ledwon.
Na torach sędziami były nauczycielki klas I-III ZS: Ewa Frąckowiak, Małgorzata Matejewicz, Małgorzata Typer, Barbara Worobij i Justyna Grochowska. Sędzią liniowym była Anna Kulikowska. Konkurencje przygotowały i imprezę prowadziły dwie nauczycielki: Stanisława Pudło i Ewa Dorondziak. Pełną dokumentację fotograficzną wykonała Lucyna Worobij. Wolontariuszami na torach byli gimnazjaliści ZS, którzy błyskawicznie przygotowywali tory do kolejnych konkurencji.
Tegoroczny Turniej Rodzin wygrała Rodzina p. Strouhal, na II miejscu p. Zając, na III p. Olearczyk.
Każda startująca Rodzina otrzymała dyplom i cenną nagrodę, a do wyboru były: mikrofalówka Amica, grill elektryczny, robot kuchenny Zelmer, kuchenki turystyczne gazowe, kanadyjki łóżka turystyczne, namioty plażowe spokey, śpiwory – kołdry hi tech. Trzy pierwsze Rodziny otrzymały piękne puchary ufundowane przez Starostwo Powiatu Lwóweckiego.
Te wspaniałe nagrody oraz ciekawe rekwizyty na torach były możliwe dzięki Sponsorom: Euroregion Nysa, Starostwo Powiatu Lwóweckiego, Rada Rodziców ZS we Wleniu, Zarządzanie Nieruchomościami Artur Pudło, Marcin Fluder, DConnect-BAS Dawid Pudło, Małgorzata Matejko, Teresa Zakrzewska i Agnieszka Malinowska. Wszystkim Sponsorom składamy ogromne podziękowanie.
Stanisława Pudło, Ewa Dorondziak
administrator

PROJEKT UNIJNY

Projekt POWER

W dniach 20 -24 luty 2017 r. w ramach realizacji projektu POWER odbyła się pierwsza z zaplanowanych czterech mobilności (udział w kursie).
W pięciodniowym kursie w Wiedniu uczestniczyli: Wiesław Gierczyk i Tadeusz Pintal. Kurs obejmował szkolenie kadry kierowniczej szkół, które zamierzają wprowadzać innowacje w procesie dydaktyczno- wychowawczym w swoich szkołach. Tytuł kursu:"Uważność w pedagogice. Techniki medytacji w klasie dla nauczycieli pracujących z dziećmi w wieku 4-14 lat";.
W kursie uczestniczyło 5 nauczycieli z trzech szkół. Oprócz naszej szkoły byli  przedstawiciele dwóch szkół z Hiszpanii.
Teorię Uważności wiele łączy z metodami inteligencji wielorakich Howarda Gardnera, które zamierzamy wprowadzać w naszej szkole.
Uczestnicy kursu wymieniali między sobą informacje o systemach oświaty w swoich krajach, o regionie, o swoich szkołach, o swoich doświadczeniach zawodowych. Dla nas szczególnie interesujące były informacje o szkole z okolic
Bilbao, która od sześciu lat pracuje opierając się na teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Z tej szkoły na kursie było dwoje nauczycieli: Paula Ainsaverde i Miguel Herreros. Ana Isabel Presa Arribas reprezentowała szkołę z Grenady. W jej szkole duży nacisk kładzie się na pracę z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Uczestnicy kursu wymienili się adresami e-mailowymi  oraz planami współpracy szkół w najbliższej przyszłości.
Dzięki udziałowi w tym kursie uczestnicy rozwinęli wiele swoich kompetencji  i nabyli nowe umiejętności. Najważniejsze z nich to:
1.Podniesienie własnych umiejętności w zakresie języka angielskiego.
2.Zdobycie praktycznych umiejętności eksperymentowania i wdrażania nowych metod nauczania.
3.Wzrost wiedzy na temat nowych metod oceny, mobilizacji uczniów i samego siebie w procesie dydaktyczno-wychowawczym.
4.Perspektywa bliższej współpracy ze szkołami w Hiszpanii.
5.Zwiedzenie Wiednia, przypomnienie niektórych faktów historycznych  oraz zetknięcie się ze współczesnymi realiami dotyczącymi tego miasta  i regionu.

Tadeusz Pintal


administrator

MISTRZOSTWA POWIATU LWÓWECKIEGO W PILCE RĘCZNEJ MŁODZIEŻY GIMNAZJALNEJ

Dwa dni trwały handballowe zmagania w Mirsku. Najpierw we wtorek, 14 marca, swój turniej rozegrały dziewczęta. Po raz pierwszy od wielu lat w rozgrywkach udział wzięły wszystkie powiatowe gimnazja. W sumie rozegranych zostało 10 meczów. Nasze dziewczyny z różnych względów na turniej pojechały w minimalnym siedmioosobowym składzie i wszystkie 4 mecze grały bez  żadnej zmiany. Doznały 3 porażek z gimnazjami z Mirska, Lwowka Śl. oraz minimalnie z Lubomierzem. Wygrały z Gryfowem Śl., co zapewniło im IV miejsce.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I miejsce - Gimnazjum Mirsk
II miejsce - Gimnazjum Lubomierz
III miejsce - Gimnazjum Lwówek Śląski
IV miejsce - Gimnazjum Wleń
V miejsce - Gimnazjum Gryfów Śląski

Skład drużyny dziewcząt:

Nikola Raszkowska - bramkarz
Justyna Wesołowska
Sandra Spyrka
Oliwia Kołodziejewska
Kasia Zastawniak
Wiktoria Zastawniak
Klaudia Krystecka

Dzień później swój turniej rozegrali chłopcy. Nasi gimnazjaliści rozegrali trzy spotkania, z czego wygrali z Gryfowem Śl., zremisowali z Mirskiem oraz przegrali z bezkonkurencyjnym Lwówkiem Śl., co dało im II miejsce.

I miejsce - Gimnazjum Lwówek Śląski
II miejsce - Gimnazjum Wleń
III miejsce - Gimnazjum Mirsk
IV miejsce - Gimnazjum Gryfów Śląski

Skład drużyny chłopców:

Krystian Błażewicz
Hubert Frąckowiak
Konrad Gil
Szymon Litke
Łukasz Martyniuk
Krystian Stawski
Miłosz Śpiewak


Marta Świerczyńska - Janur

martaj

Siatkówka dziewcząt

Rozgrywki w mini siatkówkę dziewcząt

6 marca 2017r. w szkole podstawowej w Gryfowie Śl. odbyły się rozgrywki w mini siatkówkę dziewcząt klas piątych. Naszą szkołę reprezentowały : Ada Gap, Agnieszka Wojewódka, Julia Krajewska, Marta Wojewódka, Dominika Kostrzewa, Natalia Janicka, Dominika Macur i Wiktoria Korczyńska. Po zaciętej walce i 3- setowych meczach udało się wygrać 2 sety, jeden z Lwówkiem Śl., a jeden z Gryfowem. Ostatecznie dziewczęta zajęły czwarte miejsce. Po zawodach powiedziały, że po pierwszej porażce przestały wierzyć we własne umiejętności i że trochę zabrakło im szczęścia. Za rok na pewno będzie lepiej, czego bardzo im życzymy.

Anna Kulikowska
album: palma3.JPG
administrator

Google
Reklama
Dziennik elektroniczny

Statystyki reklamowe
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Przydatne strony
Dla nauczycieli
Dla rodziców
Dla uczniów
Ankieta
Ulubiony dzień tygodnia pod względem zajęć w szkole?

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Nasze quizy
Brak Quizów