Nawigacja
Odliczamy do:

Wiosenna przerwa świąteczna

Dzień
Dziś jest:

Wschód słońca: 5:07
Zachód słońca: 17:49

Dzień trwa:
12 Godzin 42 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 5:52
Reklama
Dziennik elektroniczny

Szkolny portal e-learningowy

Statystyki reklamowe
ZALECENIA OD LOGOPEDY

Zalecenia od logopedy do pracy w domu

pobierz załącznik

Agata Czarnuszko
administrator

WLEŃ DAWNIEJ I DZIŚ

"Wleń dawniej i dziś"

Zakończył się konkurs organizowany przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum pt.: "Wleń dawniej i dziś", którego celem było zainteresowanie młodzieży historią i życiem współczesnym naszego miasta oraz doskonalenie umiejętności fotograficznych. Dwie uczennice z klasy III, Maja Solecka i Monika Leoniec, zajęły ex aequo pierwsze miejsce. Gratulujemy! W nagrodę dziewczęta wzięły udział w profesjonalnych zajęciach z fotografii prowadzonych przez pana M. Likszteta w Liceum Plastycznym w Jeleniej Górze.
Prace naszych koleżanek zostały wystawione w holu szkoły.

opiekun SU Gimnazjum Anna Kulikowska

administrator

PROJEKT: "RZEKA BÓBR"

Projekt: „Rzeka Bóbr”

W dn.11.06.2014r. klasy: II i III SP we Wleniu wzięły udział w bardzo atrakcyjnych warsztatach pt.: „Rzeka Bóbr”. Pomysłodawca i realizatorem tego przedsięwzięcia był pan Igor Glinka.
Zajęcia prowadzone  nad rzeką, z możliwością obejrzenia „ na żywo” fauny i flory, podobały się bardzo i pozwoliły wszystkim oderwać się od szkolnej rutyny. Komentarz panów Łukasza i Igora sprawił, że nasza licząca 40 osób grupa chłonęła wiadomości jak przysłowiowa gąbka wodę.
Oprócz mnóstwa informacji o Bobrze, roślinach i zwierzętach żyjących w nim, panowie propagowali tez treści ekologiczne dotyczące bezpiecznego korzystania z rzeki. Każdy z uczestników otrzymał folder informacyjny pt.: „Młody Wękarz”.
Wszystkie dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym związanym tematycznie z warsztatami. Komisja w składzie: pan Igor Glinka, pan Wiesław Gierczyk, pani Lucyna Worobij oraz reprezentująca rodziców pani Justyna Kowaliszyn wyróżniła prace następujących uczniów:
- z klasy II: Martyny Bukowskiej, Ady Gap, Emila Kowaliszyna, Dominiki Macur, Dawida Ostrowskiego, Oliwii Romańskiej, Amelki Piaskowskiej, Nataniela Raka, Kacpra Spyrki,
- z klasy III: Oliwii Piwko, Ani Kościńskiej, Wiktorii Birulo, Amandy Morman, Magdaleny Dorsz, Dominiki Załęskiej.
Dzieci te otrzymały nagrody od pana Igora Glinki w postaci „Poradnika wędkarskiego”.
Wszystkich uczestników warsztatów zaskoczyła niespodzianka przygotowana przez Radę Rodziców. W ten upalny dzień ufundowała dzieciom lody.
Deser uczniowie zjedli po wcześniejszym skonsumowaniu przygotowanego wcześniej zdrowego śniadania, którego bazę stanowiły owoce, warzywa oraz ciemne pieczywo. Było to kolejne śniadanie propagujące zdrowe odżywianie  w ramach realizowanego w tym roku szkolnym ogólnopolskiego projektu pt. „Śniadanie daje moc”. Nikt nie musiał zachęcać i przekonywać dzieci oraz dorosłych do zjedzenia sałatek, kanapek i owocowych szaszłyków. Wszystko zniknęło w błyskawicznym tempie.
Dziękujemy bardzo panu Igorowi i Łukaszowi za wspaniałe zajęcia i nagrody, Radzie Rodziców za pyszną niespodziankę oraz rodzicom, którzy włączyli się w tym dniu w przygotowanie zdrowego śniadania paniom: Iwonie Wojewódce, Katarzynie Martyniuk oraz Justynie Kowaliszyn.
Opracowała: Ewa Frąckowiak


administrator

FINAŁ DOLNOŚLĄSKI LEKKOATLETYCZNYCH IGRZYSK DZIECI

Finał Dolnośląski Lekkoatletycznych Igrzysk Dzieci

W sobotę 31.05.2014 r. w ramach II Dolnośląskiego Święta Sportu odbył się Finał Dolnośląski Lekkoatletycznych Igrzysk Dzieci. W finale wojewódzkim na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu wystartowało prawie 450 zawodników z ponad 60 szkół w kategorii dziewcząt i w kategorii chłopców. Bardzo dobre warunki atmosferyczne, piękne upominki od organizatorów Dolnośląskiego Święta Sportu na pewno wpłynęły na poziom rywalizacji najmłodszych lekkoatletów z klas V i VI szkół podstawowych. Nasz szkoła reprezentowana była przez troje młodych sportowców: siostry Kornelię i Nikolę Raszkowskie z klasy VIa oraz Szymona Litke z klasy VIb. Dziewczyny zaliczyły bardzo udane starty i po raz kolejny w tym sezonie ustanowiły nowe rekordy szkoły. Nikola pobiegła w finale na 300m i z czasem 49,23 s zajęła VI miejsce, natomiast Kornelia w biegu na 600m finiszowała z czasem 1:51,62 zajmując również VI miejsce. Jest to wielki sukces dziewcząt, które po raz kolejny potwierdziły swój talent i charakter oraz nauczyciela wychowania fizycznego, p. Marty Janur. Trochę gorszy dzień miał Szymon Litke, który był V w rzucie piłeczką palantową w Finale Strefy Jeleniogórskiej, lecz we Wrocławiu nie zdołał zakwalifikować się do czołowej finałowej ósemki.

opiekun:Marta Janur

administrator

PROJEKTY UCZNIOWSKIE FIZYKA - ROK SZKOLNY 2014/2015

Propozycje    tematów
do projektów uczniowskich
fizyka rok szkolny 2014/2015TEMAT  PROJEKTU PROBLEM  BADAWCZY
1. Woda – białe bogactwo.
a. Jak dbać o czystość wody?                                                                    
b. Jak oszczędzać wodę?
2. Ciśnienie powietrza. 
a. Jak duży jest nacisk
powietrza na człowieka?
b. Jaki związek zachodzi
między ciśnieniem,a życiem?
3. Środek ciężkości.   
a. Co to jest środek ciężkości i jakie jest
praktyczne znaczenie jego położenia?
4. Właściwości izolujące różnych materiałów budowlanych.
a. Które materiały nadają się najlepiej
do izolacji  budynków?


UWAGA : Oczekuję również na prpozycje tematów projektów od uczniów.
nauczyciel fizyki  Daniela Fidorów
administrator

Google
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Przydatne strony
Dla nauczycieli
Dla rodziców
Dla uczniów
Ankieta
Ulubiony dzień tygodnia pod względem zajęć w szkole?

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Nasze quizy
Brak Quizów