Nawigacja
Odliczamy do:

Dzień Patrona

Dzień
Dziś jest:

Wschód słońca: 6:15
Zachód słońca: 18:14

Dzień trwa:
11 Godzin 58 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 6:36
Reklama
Dziennik elektroniczny

Szkolny portal e-learningowy

Statystyki reklamowe
Finał Dolnośląski Jesiennych Biegów Przełajowych

Kolejny sukces Martyny!


W czwartek 24 września, nasze gimnazjalistki pojechały do Bystrzycy k/Oławy na Finał Dolnośląski Jesiennych Biegów Przełajowych.
Trasy dość nietypowe jak na przełaje: bite kamieniste drogi a nie trawiaste podłoże, na którym zazwyczaj organizowane są biegi przełajowe oraz bardzo duża liczba zawodników spowodowały u dziewczyn spory stres.
W każdym biegu dość trudny start, bo zawodniczki ustawione były w 3 -4 szeregach, ale doświadczenie i "obieganie" naszych dziewcząt pozwoliło uniknąć upadków i potknięć.
Niewątpliwie największy sukces osiągnęła Martyna Izworska, która zwyciężyła w biegu na 800 m nie dając szans innym biegaczkom z rocznika 2002.
Pozostałe dziewczyny miały do przebiegnięcia 1000 m i również poradziły sobie doskonale.
Justyna Wesolowska
, która w zeszłym roku wybiegała brązowy medal tym razem była 11, Oliwka Kołodziejewska - 15, Kasia Zastawniak - 18, a najstarsza z całej ekipy Iza Kuśnierzewska - 21.

Wszystkim dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Trzymamy kciuki, by wasz sportowy zapał trwał jak najdłużej:)

Marta Świerczyńska - Janur
martaj

XVIII Dolnośląski Festiwal Nauki

XVIII Dolnośląski Festiwal Nauk

W dniach 18.09.2015r.- 23.09.2015r. we Wrocławiu odbywał się Dolnośląski Festiwal Nauki.Zachęceni do zmierzenia się z zagadnieniami relacji pomiędzy nauką a współczesnym światem, 16 uczniów klasy III gimnazjum postanowiło wziąć w nim udział.
Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej budynek C-6 to miejsce gdzie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pracowników naukowych.Uczestnicy spotkania zmierzyli się z następującymi zagadnieniami:
"Elektroniczne nosy kontra zapachy w Twoim domu.
"Jak to się dzieje ,że w tym pokoju jest tak ciepło?
"Termowizja - jak wygląda ciepło.
W holu budynku C-13 mieli możliwość między innymi obejrzeć prezentację drukarki D-3 ,wystawę wynalazków elektronicznych, działanie robotów mobilnych, Game Dev.

Grażyna Szymańska, Daniela Fidorów

administrator

Pierwsze zawody sportowe

Inauguracja sportowego roku szkolnego za nami. Mamy na swoim koncie już pierwsze sukcesy.
18 września mała, bo ośmioosobowa grupka pojechała do Jeżowa Sudeckiego na Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej LZS w Biegach Przełajowych. Miejsca punktowane zajęli:

Martyna Izworska  I miejsce
Kasia Zastawniak  I miejsce
Oliwka Kołodziejewska  II miejsce
Iza Kuśnierzewska  III miejsce
Kuba Wełpa  IV miejsce
Michał Piwiński  V miejsce

Natomiast 22 września nasze dziewczyny tradycyjnie wystartowały w Mistrzostwach Powiatu Lwóweckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się we Lwówku Śl. Sztafeta składa się z 10 biegów po 1000 m każdy, a więc drużyna musi składać się z dziesięciu zawodniczek. Na starcie stanęło 9 sztafet, a wleńskie dziewczyny spisały się znakomicie zajmując II miejsce przegrywając tylko z zawodniczkami lwóweckiego klubu LA „Piast”.
Naszą szkołę reprezentowały:

Nikola Raszkowska
Justyna Wesołowska
Julia Zając
Kasia Zastawniak
Oliwka Kołodziejewska
Zuzia Pietruszkiewicz
Martyna Taraska
Wiktoria Zastawniak
Iza Kuśnierzewska
Martyna Izworska

Startem w tych zawodach dziewczyny zapewniły już sobie stypendium sportowe.

Marta Świerczyńska - Janur

martaj

70 lat szkoły we Wleniu
Images: ogloszenie1.jpg

Absolwenci, którzy chcą zamieścić swoje nazwisko na liście osób uczestniczących w spotkaniu roczników, proszeni są o przesłanie swoich danych (nazwisko, imię, rok ukończenia szkoły)
na adres szkolawlen@poczta.onet.pl.
Lista zostanie opublikowana na stronie szkolnej zswlen.pl.

 

administrator
Czytaj więcej ·

Masz problem? Daj sobie pomóc.

 

Masz problem? Daj sobie pomóc. Skorzystaj z bezpłatnej pomocy telefonicznej i online dla uczniów, rodziców i nauczycieli!

116 111 – pod tym numerem anonimowo i bezpłatnie każdy młody człowiek może uzyskać pomoc i wsparcie. Eksperci pomagają też rodzicom i nauczycielom pod numerem 800 100 100.

W ramach Rządowego Programu „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła”, na zlecenie Ministra Edukacji Narodowej, Fundacja Dzieci Niczyje realizuje zadanie publiczne pn. „Prowadzenie przez specjalistów  ogólnopolskiej infolinii interwencyjno-informacyjnej dla uczniów, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, ich rodziców, nauczycieli oraz innych podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży”.

W ramach programu infolinii interwencyjno-informacyjnej Fundacja Dzieci Niczyje zapewnia:

  • uczniom, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, bezpłatną i anonimową pomoc i wsparcie konsultantów Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 (linia dostępna codziennie w godzinach 12:00 – 22:00, pomoc online dostępna na www.116111.pl/napisz).
  • rodzicom, nauczycielom oraz przedstawicielom podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży bezpłatną pomoc konsultantów Telefonu dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci 800 100 100 (linia dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00, pomoc online dostępna pod adresem pomoc@800100100.pl).

116 111 i  800 100 100 nie są numerami alarmowo-ratunkowymi. Jeśli potrzebna jest natychmiastowa pomoc, prosimy dzwonić pod numer alarmowy 112 (policja, straż pożarna, pogotowie).

Przypominamy, że od 1 lipca działa też Wakacyjny Telefon Zaufania dla Młodzieży 507 832 741! Swoje problemy mogą tam zgłosić również dorośli, pracujący na co dzień z młodymi ludźmi. Telefon jest czynny codziennie (do 31 sierpnia), w godz. 19-21.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej


administrator

Google
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Przydatne strony
Dla nauczycieli
Dla rodziców
Dla uczniów
Ankieta
Ulubiony dzień tygodnia pod względem zajęć w szkole?

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Nasze quizy
Brak Quizów