Nawigacja
Odliczamy do:

Wiosenna przerwa świąteczna

Dzień
Dziś jest:

Wschód słońca: 5:19
Zachód słońca: 19:25

Dzień trwa:
14 Godzin 06 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 4:28
Reklama
Dziennik elektroniczny

Szkolny portal e-learningowy

Statystyki reklamowe
WNIOSEK O DOFINANSOWANIE ZAKUPUPODRĘCZNIKÓW


Wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników

dla ucznia rozpoczynającego naukę w roku szkolnym 2014/2015

Termin składania wniosku: do 10  września 2014r.

POBIERZ PLIK


administrator

INFORMACJA DLA RODZICÓW KLAS PIERWSZYCH

INFORMACJA DLA RODZICÓW KLAS PIERWSZYCH

Od nowego roku szkolnego każdy pierwszoklasista wyposażony będzie w bezpłatny komplet podręczników przygotowywany na zlecenie MEN. Darmowy podręcznik będzie się składał z czterech części. Uczniowie będą z nich korzystać kolejno przez:
z pierwszej części (jesień) –  trzy pierwsze miesiące roku szkolnego,
drugiej części (zima) – trzy kolejne miesiące,
trzeciej (wiosna) – dwa miesiące,
czwartej (lato) – dwa ostatnie miesiące roku szkolnego.
Wszystkie części zostaną opublikowane w trakcie wakacji. Pierwsza, wydrukowana część podręcznika dotrze do szkół przed początkiem roku szkolnego. Kolejne – trafiać będą sukcesywnie, odpowiednio wcześniej, przed rozpoczęciem pracy z kolejnymi częściami. Podręcznik jest wieloletni. Służyć będzie trzem rocznikom pierwszoklasistów.
Oprócz elementarza dzieci klas pierwszych otrzymają bezpłatnie podręcznik do języka angielskiego:
Treetops 1 Class Book,
Treetops 1 Activity Book (ćwiczenia z pisaniem),
Książkę na okres przedliterowy Lokomotywa
Czytam i piszę (części 1-4),
Matematyka(części 1-2)
Dyrektor szkoły

administrator

ZALECENIA OD LOGOPEDY

Zalecenia od logopedy do pracy w domu

pobierz załącznik

Agata Czarnuszko
administrator

WLEŃ DAWNIEJ I DZIŚ

"Wleń dawniej i dziś"

Zakończył się konkurs organizowany przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum pt.: "Wleń dawniej i dziś", którego celem było zainteresowanie młodzieży historią i życiem współczesnym naszego miasta oraz doskonalenie umiejętności fotograficznych. Dwie uczennice z klasy III, Maja Solecka i Monika Leoniec, zajęły ex aequo pierwsze miejsce. Gratulujemy! W nagrodę dziewczęta wzięły udział w profesjonalnych zajęciach z fotografii prowadzonych przez pana M. Likszteta w Liceum Plastycznym w Jeleniej Górze.
Prace naszych koleżanek zostały wystawione w holu szkoły.

opiekun SU Gimnazjum Anna Kulikowska

administrator

PROJEKT: "RZEKA BÓBR"

Projekt: „Rzeka Bóbr”

W dn.11.06.2014r. klasy: II i III SP we Wleniu wzięły udział w bardzo atrakcyjnych warsztatach pt.: „Rzeka Bóbr”. Pomysłodawca i realizatorem tego przedsięwzięcia był pan Igor Glinka.
Zajęcia prowadzone  nad rzeką, z możliwością obejrzenia „ na żywo” fauny i flory, podobały się bardzo i pozwoliły wszystkim oderwać się od szkolnej rutyny. Komentarz panów Łukasza i Igora sprawił, że nasza licząca 40 osób grupa chłonęła wiadomości jak przysłowiowa gąbka wodę.
Oprócz mnóstwa informacji o Bobrze, roślinach i zwierzętach żyjących w nim, panowie propagowali tez treści ekologiczne dotyczące bezpiecznego korzystania z rzeki. Każdy z uczestników otrzymał folder informacyjny pt.: „Młody Wękarz”.
Wszystkie dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym związanym tematycznie z warsztatami. Komisja w składzie: pan Igor Glinka, pan Wiesław Gierczyk, pani Lucyna Worobij oraz reprezentująca rodziców pani Justyna Kowaliszyn wyróżniła prace następujących uczniów:
- z klasy II: Martyny Bukowskiej, Ady Gap, Emila Kowaliszyna, Dominiki Macur, Dawida Ostrowskiego, Oliwii Romańskiej, Amelki Piaskowskiej, Nataniela Raka, Kacpra Spyrki,
- z klasy III: Oliwii Piwko, Ani Kościńskiej, Wiktorii Birulo, Amandy Morman, Magdaleny Dorsz, Dominiki Załęskiej.
Dzieci te otrzymały nagrody od pana Igora Glinki w postaci „Poradnika wędkarskiego”.
Wszystkich uczestników warsztatów zaskoczyła niespodzianka przygotowana przez Radę Rodziców. W ten upalny dzień ufundowała dzieciom lody.
Deser uczniowie zjedli po wcześniejszym skonsumowaniu przygotowanego wcześniej zdrowego śniadania, którego bazę stanowiły owoce, warzywa oraz ciemne pieczywo. Było to kolejne śniadanie propagujące zdrowe odżywianie  w ramach realizowanego w tym roku szkolnym ogólnopolskiego projektu pt. „Śniadanie daje moc”. Nikt nie musiał zachęcać i przekonywać dzieci oraz dorosłych do zjedzenia sałatek, kanapek i owocowych szaszłyków. Wszystko zniknęło w błyskawicznym tempie.
Dziękujemy bardzo panu Igorowi i Łukaszowi za wspaniałe zajęcia i nagrody, Radzie Rodziców za pyszną niespodziankę oraz rodzicom, którzy włączyli się w tym dniu w przygotowanie zdrowego śniadania paniom: Iwonie Wojewódce, Katarzynie Martyniuk oraz Justynie Kowaliszyn.
Opracowała: Ewa Frąckowiak


administrator

Google
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Przydatne strony
Dla nauczycieli
Dla rodziców
Dla uczniów
Ankieta
Ulubiony dzień tygodnia pod względem zajęć w szkole?

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Nasze quizy
Brak Quizów