Nawigacja
Odliczamy do:

Wakacje :

Dzień
Dziś jest:

Wschód słońca: 4:54
Zachód słońca: 19:46

Dzień trwa:
14 Godzin 51 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 3:42
Reklama
Dziennik elektroniczny

Szkolny portal e-learningowy

Statystyki reklamowe
SPRZĄTANIE ZALEWU PILCHOWICKIEGO

SPRZĄTANIE ZALEWU PILCHOWICKIEGO

We wtorek, 5 maja, dwie klasy gimnazjalne - Ia i Ib, razem z wychowawcami, pojechały do Pilchowic, by choć małą część brzegu oczyścić ze śmieci. Na miejscu czekali na nas sympatyczni leśnicy z Nadleśnictwa Lwówek Śląski oraz worki i rękawice. Nasi przewodnicy zaprowadzili nas w miejsca, które poraziły nas ilością różnego rodzaju odpadków. Właściwie śmiało można je było nazwać śmietniskiem, a nie brzegiem zalewu. Zresztą sami obejrzyjcie w galerii, jak to miejsce wyglądało przed a jak po sprzątaniu. W sumie zapełniliśmy ok.100 worków 120 - litrowych. Po pracy czekało na nas ognisko i pieczenie kiełbasek. Postanowiliśmy wrócić tu jeszcze raz w czerwcu.

ZAPRASZAM DO GALERII

Marta Janur

administrator

MEMORIAŁ PETERA SKRABALKA W JIRETINIE

 

MEMORIAŁ  PETERA SKRABALKA W JIRETINIE

W sobotę 2 maja 2015r., reprezentacja uczniów naszej szkoły kolejny raz wzięła udział w Memoriale Petra Skrabalka w Jiretinie (Czechy). Wystartowało 18 osób z klas I- VI SP, oraz I- III gimnazjum na dystansach: 300m, rocznik 2009- 2008, oraz2007- 2006. Na tym dystansie startowało czworo naszych uczniów.  I miejsce zajął Mateusz Zając z klasy Ia, II m- Tymoteusz Schilberg z klasy I b, IVm- Wiktoria Leśniak z klasy II,  a VI m- Kornelia Taraska z klasy I b. Rocznik 2005- 2004 startował na 1100m.

Konrad Liszka zajął IV m, a Ada Gap z klasy III- VI m. Na tym dystansie startowali również uczniowie z rocznika 2003- 2002 i tak- Martyna Izworska z klasy VI zajęła III m, Julia Zając (kl. V)- V m, a Magdalena Wolska z kl. VIb- VI m. Rocznik 2001- 2000 miał do pokonania 2 x 1100m i tu nasi gimnazjaliści z klas pierwszych i drugich spisali się następująco: Oliwia Kołodziejewska- II m, Izabela Kuśnierzewska- III m, Jakub Wełpa - III m, Kasia Zastawniak i Michał Witczak IV m, Martyna Taraska- V m, Wiktoria Zastawniak- VI m.

Najdłuższy dystans mieli do pokonania uczniowie z klas III gimn.- 2 x 2500 m. I tak Kacper Zwoliński(III B)- zajął I m,a Maciej Kopczyński(III A)- II m.

Piękna pogoda i wspaniałe widoki oraz nagrody rzeczowe dla zawodników- to uczniowie zapisali na plus naszego wyjazdu. Natomiast mankamentem okazały się niezbyt dokładnie oznakowane trasy biegowe. (dwie nasze uczennice zamiast na 1100 m, pobiegły na 2500 m). Po obiedzie i krótkim odpoczynku, w czasie którego można było zwiedzić muzeum zabawek w Jiretinie, wszyscy zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do Wlenia.

ZAPRASZAMY DO GALERII

Anna Kulikowska

administrator

ZWYCIĘSTWO W IX OKRĘGOWYCH ZAWODACH SPORTOWO-OBRONNYCH W LUBOMIERZU

ZWYCIĘSTWO W IX OKRĘGOWYCH ZAWODACH SPORTOWO – OBRONNYCH W LUBOMIERZU

29 kwietnia 2015 r. 11 – osobowa drużyna naszych gimnazjalistów pod wodzą p. Marty Janur pojechała do Lubomierza zdobywać doświadczenia w nowych dla nas zawodach sportowo – obronnych. Ładna pogoda i ciekawe konkurencje – czego chcieć więcej, by fajnie spędzić czas. Do tego, po dwóch pierwszych konkurencjach okazało się, że jesteśmy w czołówce, więc możliwość zajęcia dobrego miejsca maksymalnie wszystkich zmobilizowała. Nasi uczniowie: Justyna Wesołowska, Oliwka Kołodziejewska, Kasia i Wiktoria Zastawniak, Wiktoria Śpiewak, Michał Piwiński, Dominik Wolski, Kuba Kobierecki, Kacper Załęski, Przemek Panek oraz Maciek Owoc startowali w następujących konkurencjach: tor przeszkód, bieg przełajowy 600 m, ubieranie munduru strażackiego na czas, pierwsza pomoc, rzut granatem, strzelanie z broni pneumatycznej, test wiedzowy i w każdej musiało wziąć udział 6 zawodników: 3 dziewczynki i 3 chłopców.

Images: lubomierz.jpg

opiekun: Marta Janur

 

administrator

III MIEJSCE W POWIATOWYCH ZAWODACH CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNEGO

III MIEJSCE W POWIATOWYCH ZAWODACH CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNEGO

We wtorek, 28 kwietnia 2015r. na Mini Stadionie w Lwówku Śląskim, odbyły się powiatowe zawody w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. W zawodach uczestniczyło 10 drużyn dziewcząt i 10 drużyn chłopców. Łącznie 115 zawodników. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt z klas szóstych w składzie: Martyna Izworska, Zuzia Pietruszkiewicz, Ela Jawor, Julia Malinowska, Dominika Anaszko, Magda Wolska i Marcelina Wachowicz. Zespoły rywalizowały w następujących konkurencjach: bieg na 60m, skok w dal ze strefy, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 600m dziewcząt i 1000m chłopców. Dziewczęta uzyskały 799pkt i zajęły III m, za SPnr2 w Lwówku Śl.i SP w Gryfowie Śl. Martyna Izworska, uczennica klasy VIb uzyskała 274pkty i był to najlepszy wynik wśród wszystkich startujących w tych zawodach.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodniczkom i życzymy im dalszych sukcesów sportowych.

Images: sport2015.jpg

Anna Kulikowska

administrator

UDANY START W FINALE DOLNOŚLĄSKIM LZS W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

UDANY START W FINALE  DOLNOŚLĄSKIM LZS W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Po sukcesach w biegach przełajowych na szczeblach powiatowym i strefowym, w piątek 24 kwietnia 11 – osobowa grupa naszych biegaczy pojechała do Lubina, by w gronie najlepszych sportowców walczyć o jak najlepsze miejsca. Pogoda dopisała, frekwencja również, gdyż w każdym biegu na starcie stało 40 – 50 biegaczy. Każdy udział w takich zawodach jest dla młodego sportowca zbieraniem kolejnych doświadczeń, choćby takich jak zachować się tuż po starcie w tak dużym gronie przepychających się, nie zawsze uczciwie, innych biegaczy. Niektórzy jadą, by właśnie się uczyć, inni – by dać z siebie wszystko i zdobyć punktowane miejsce, czyli znaleźć się w pierwszej „dwudziestce”. Tym razem udało się to 9 z 11 naszych reprezentantów, a Justyna Wesołowska wywalczyła III miejsce i brązowy medal w biegu na 800 m. W Lubinie wystartowaliśmy w następującym składzie:
ADA GAP,  kl. III SP  -   32 miejsce
DOMINIKA ZAŁĘSKA,  kl. IV  -  16 miejsce
ANIA KOŚCIŃSKA , kl. IV  -  26 miejsce
KONRAD LISZKA,  kl. IV  -  17 miejsce
JULIA ZAJĄC,  kl. V  -  20 miejsce
MARTYNA IZWORSKA,  kl. VI b  -  9 miejsce
JUSTYNA WESOŁOWSKA,  kl. Ia  -  3 miejsce
OLIWKA KOŁODZIEJEWSKA,  kl. Ia  - 8 miejsce
IZA KUŚNIERZEWSKA,  kl. II  -   9 miejsce
MICHAŁ PIWIŃSKI,  kl. II  -  10 miejsce
DOMINIK WOLSKI,  kl. II  -  8 miejsce


Marta Janur

administrator

Google
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Przydatne strony
Dla nauczycieli
Dla rodziców
Dla uczniów
Ankieta
Ulubiony dzień tygodnia pod względem zajęć w szkole?

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Nasze quizy
Brak Quizów