Nawigacja
Odliczamy do:

Ferii zimowych

Dzień
Dziś jest:

Wschód słońca: 7:17
Zachód słońca: 15:50

Dzień trwa:
8 Godzin 32 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 10:01
Ostatnio dodane albumy
Jaselka W fabryce bombek Projekt PO WER Oboz jezykowy Pasowanie na ucznia Pozegnanie pani Heleny Dzien Nauczyciela Dzien patrona Wybory SU gimnazjum Plener malarski
Zakładanie kont w dzienniku elektronicznym

INSTRUKCJA ZAKŁADANIA KONT  -DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Wejdź na stronę dziennika elektronicznego https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminawlen/

Skorzystaj z filmu instruktażowego na stronie youtobe.com:

lub przeczytaj instrukcję w formacie pdf:


administrator

Podziękowanie

Składamy serdeczne podziękowanie FUNDACJI TAURON w Katowicach, a szczególnie Prezes Zarządu pani Agnieszce Wójcik oraz pani Barbarze Przybylskiej za przekazanie darowizny w formie pieniężnej przeznaczonej na zakup robotów edukacyjnych do zajęć komputerowych oraz informatyki. Dzięki Państwa wsparciu udało nam się zakupić:

Jolanta Dąbrowska

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

administrator

Jasełka
Święta Bożego Narodzenia to wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest inscenizacja o Bożym Narodzeniu zwana jasełkami.
W świąteczną, bożonarodzeniową atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy V. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście.
Po występie głos zabrał dyrektor szkoły oraz burmistrz miasta Wleń, którzy złożyli świąteczne życzenia. Przedstawiciele samorządu szkolnego symbolicznie  podzielili się opłatkiem.
Jolanta Dąbrowska

administrator

Ogólnopolski konkurs czytelniczy
Uwaga uczniowie klas O-3 i 4-7 klas !
Lubisz koty?! Tak?
To weź udział w konkursie "Narysuj Komiks o złym kotku"
Co trzeba zrobić ?
-wykonaj prace plastyczną w formie  Komiksu, którego głównym bohaterem będzie zly Kocurek;
-przynieś pracę do biblioteki do 12.01.2018r.
-czekaj na wyniki ...
Uczniowie wszystkich klas zostali zapoznani z bajką o złym Kocurku.

Rozstrzygnięcie konkursu w Międzynarodowym Dniu Kota - 21.02.2018r.
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie!

lucynaworobij

W fabryce bombek

Wycieczka do fabryki bombek choinkowych

14 grudnia 2017r. uczniowie klasy II, III b oraz III z filii w Pilchowicach wraz z wychowawcami p. Stanisławą Pudło, p. Małgorzatą Typer i p. Anną Połaczewską brali udział w wycieczce do fabryki bombek „Vitbis” w Złotoryi, gdzie zapoznali się z procesem wytwarzania i ozdabiania bombek choinkowych.Dzieci uczestniczyły w warsztatach zdobienia bombek, gdzie każdy miał możliwość przygotowania ozdoby według własnego pomysłu. Podczas zwiedzania fabryki uczniowie poznali proces produkcji bombek. Odwiedzili dmuchalnie, gdzie pracownicy ze szklanej rurki podgrzewanej palnikiem gazowym ręcznie wytwarzają przeróżne kształty.Kolejnym etapem zwiedzania była srebrzalnia, czyli miejsce, gdzie pracownicy za pomocą związku azotanu srebra poddają bombki procesowi srebrzenia. Kolejny dział to maczalnia, w którym uczniowie widzieli w jaki sposób bombki barwi się na jednolity kolor. Potem udali się do dekoratorni, gdzie przyjrzeli się jak nanosi się na bombki dekoracyjne wzory, dzięki którym nabierają wyjątkowego i unikalnego wyglądu. Uczniowie mieli także okazję obejrzeć różnorodne ozdoby choinkowe na kilku wystawach. Były to ręczne arcydzieła. Mogli podziwiać misternie przygotowane kolekcje bombek w decoupage, bombek koralikowych, koronkowych, neonowych. Oczywiście nie zabrakło wizyty w sklepie firmowym, w którym uczniowie zakupili upominki – bombki. Na zakończenie wszyscy otrzymali własnoręcznie ozdobione bombki choinkowe wykonane na warsztatach. Wycieczka dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w magię i atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Anna Połaczewska

ZAPRASZAMY DO GALERII

administrator

Google
Dziennik elektroniczny
Dziennik elektroniczny

Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Przydatne strony
Dla nauczycieli
Dla rodziców
Dla uczniów
Ankieta
Ulubiony dzień tygodnia pod względem zajęć w szkole?

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Nasze quizy
Brak Quizów