Nawigacja
Odliczamy do:

Świąt Wielkanocnych

Dzień
Dziś jest:

Wschód słońca: 5:10
Zachód słońca: 19:33

Dzień trwa:
14 Godzin 22 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 4:11
Reklama
Dziennik elektroniczny

Statystyki reklamowe
Ostatnio dodane albumy
Biegi przelajowe Turniej Rodzin Warszawa Erasmus+ Dzien Wiosny Wiosna Konkurs recytatorski Berlin Szkola Amerykanska Jaselka
MISTRZOSTWA POWIATU LWÓWECKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT - AWANS NASZYCH GIMNAZJALISTEK

W przenikliwym zimnnie odbył się 11 kwietnia w Gryfowie Śl. turniej piłki nożnej dziewcząt o mistrzostwo naszego powiatu. Jednej bramki zabrakło nam do zwycięstwa w rozgrywkach, ale II miejsce również dało nam awans do finału strefowego, który odbędzie się pod koniec maja w Pisarzowicach pod Lubaniem.
Do turnieju przystąpiły reprezentacje czterech gimnazjów z: Lubomierza, Mirska, Gryfowa Śl. i Wlenia. Każda drużyna miała do rozegrania 3 mecze 20 - minutowe. Pojedynki były bardzo zacięte, a poziom gry wysoki.

Wyniki meczów naszych dziewcząt były następujące:

Wleń - Lubomierz 2:1
Wleń - Mirsk  4:0
Wleń - Gryfów Śl.  1:2

Koncertowo zagrały:

Nikola Raszkowska - autorka wszystkich bramek
Oliwka Kołodziejewska - bramkarka
Klaudia Krystecka - atak
Sandra Spyrka - pomoc
Justyna Wesołowska - obrona
Kornelia Raszkowska/Patrycja Leszcz - obrona

Marta Świerczyńska - Janur
martaj

MISTRZOSTWA STREFY JELENIOGÓRSKIEJ LZS W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Aż 33 zawodników pojechało w piątek, ostatniego marca, do Rakowic Wlk.,by walczyć o jak najlepsze lokaty w biegach przełajowych. Nasi najmłodsi zawodnicy urodzili się w 2009 r., a najstarsi w 2001.
Pogoda dopisała aż za bardzo-w pełnym słońcu spędziliśmy ponad 3 godz., ale emocji było co niemiara.
Była i radość ze zdobytych medali oraz łzy z powodu upadków, a nawet zgubionego buta w trakcie biegu.
Podsumowując, nasze dzieciaki zdobyły 11 medali, a kilkoro znalazło się tuż za podium.
A oto lista i osiągnięte miejsca na mecie wszystkich startujących zawodników.SZKOŁA PODSTAWOWA
Hubert Sawicki  II
Kornelia Taraska  II
Emilia Krystecka  II
Ola Łukasik  III
Dominika Załęska  III
Konrad Liszka  III
Jakub Krystecki  IV
Wiktoria Frontczak  IV
Anastazja Marczenko  IV
Ada Gap  IV
Wiktoria Leśniak  V
Irek Dawidowicz  V
Adam Potaczek  V
Dorota Morman  IX
Agnieszka Wojewódka  X
Ania Kościńska  X
Amanada Morman  XI
Wiktoria Leszek – Zabłocka  XI
Patryk Strouhal  XIII
Igor Schreiber  XV
Hania Fluder  XV
Marta Wojewódka  XV
Daniel Nowakowski  XX
Milena Jastrzębska  XXIII
Franek Trojanowski

GIMNAZJUM

Julia Zając  I
Martyna Izworska  I
Nikola Raszkowska  I
Martyna Proska  II
Damian Sasiela  III
Michał Pluto  VI
Łukasz Martyniuk  VII
Szymon Litke  XII

Marta Świerczyńska - Janur

ZAPRASZAMY DO GALERII


martaj

Warszawa

Wycieczka do Warszawy

W marcu odbyła się 3 dniowa wycieczka szkolna do Warszawy. Udział wzięło 13 uczniów z naszej szkoły. Zwiedziliśmy: Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, Szkołę Amerykańską (dzieci wzięły udział w warsztatach językowych i w przedstawieniu teatralnym pt. Shrek), Starówka Warszawska, Pomnik Nieznanego Żołnierza, Łazienki, Belweder, Pomnik Fryderyka Chopina, Warszawska Syrenka. Do Warszawy dojechaliśmy w 5h bardzo wygodnym pociągiem Pendolino, a na miejscu podróżowaliśmy komunikacją miejską (autobusy, tramwaje, metro). Nocleg dzieci miały zapewniony w bardzo wygodnym apartamencie w samym centrum Warszawy.
Organizatorzy: Agata Czarnuszko i Daniela Fidorów

administrator

Rodzinne zmagania

XXI TURNIEJ RODZIN

Piątek 31.03.17r. był niezwykłym dniem w Zespole Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu. Na hali sportowej odbył się XXI Turniej Rodzin, Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska Fundusz Mikroprojektów.
Wśród startujących 15 Rodzin ( rodzice i dziecko z klas I-III) gościliśmy 4 Rodziny z Czech (  Jiretin ), 1 z Lubania i 10 z Wlenia. Na przygotowanych 5 torach odbyło się 10 konkurencji. Większość z nich była na czas np.: slalom na piłce rehabilitacyjnej i dużych stopach, przerzucanie woreczków przez otwory w parawanie, bieg rodziny w 3-osobowych nartach i jazda na platformie z kółkami, tor przeszkód…
Nie zabrakło konkurencji logiczno – matematecznej. Należało rozwiązać łamigłówkę Magiczny Trójkąt, w której szybkość dopasowania brakujących liczb była mierzona na czas. Ogromną frajdę miały Rodziny grając w Piłkarzyki. Na 4 stołach rozgrywały się zawody w zdobyciu jak największej ilości goli w ciągu 4 minut. Rekordziści strzelili do bramki drużyny przeciwnej 12 goli. Finałem było układanie klocków konstrukcyjnych typu: BAMP, CLICK, TRIBI, w których Rodzice z dzieckiem tworzyli budowle wg własnej wyobraźni.
Nad całością czuwała Komisja w składzie: Burmistrz MiG Wleń Artur Zych, Dyrektor ZS we Wleniu Wiesław Gierczyk, Rada Rodziców w składzie Małgorzata Matejko, Grzegorz Skrobuk, Wojciech Ledwon.
Na torach sędziami były nauczycielki klas I-III ZS: Ewa Frąckowiak, Małgorzata Matejewicz, Małgorzata Typer, Barbara Worobij i Justyna Grochowska. Sędzią liniowym była Anna Kulikowska. Konkurencje przygotowały i imprezę prowadziły dwie nauczycielki: Stanisława Pudło i Ewa Dorondziak. Pełną dokumentację fotograficzną wykonała Lucyna Worobij. Wolontariuszami na torach byli gimnazjaliści ZS, którzy błyskawicznie przygotowywali tory do kolejnych konkurencji.
Tegoroczny Turniej Rodzin wygrała Rodzina p. Strouhal, na II miejscu p. Zając, na III p. Olearczyk.
Każda startująca Rodzina otrzymała dyplom i cenną nagrodę, a do wyboru były: mikrofalówka Amica, grill elektryczny, robot kuchenny Zelmer, kuchenki turystyczne gazowe, kanadyjki łóżka turystyczne, namioty plażowe spokey, śpiwory – kołdry hi tech. Trzy pierwsze Rodziny otrzymały piękne puchary ufundowane przez Starostwo Powiatu Lwóweckiego.
Te wspaniałe nagrody oraz ciekawe rekwizyty na torach były możliwe dzięki Sponsorom: Euroregion Nysa, Starostwo Powiatu Lwóweckiego, Rada Rodziców ZS we Wleniu, Zarządzanie Nieruchomościami Artur Pudło, Marcin Fluder, DConnect-BAS Dawid Pudło, Małgorzata Matejko, Teresa Zakrzewska i Agnieszka Malinowska. Wszystkim Sponsorom składamy ogromne podziękowanie.
Stanisława Pudło, Ewa Dorondziak
administrator

Erasmus +

Projekt Erasmus +

W dniach 20 -24 luty 2017 r. w ramach realizacji projektu Erasmus+ odbyła się pierwsza z zaplanowanych czterech mobilności (udział w kursie).
W pięciodniowym kursie w Wiedniu uczestniczyli: Wiesław Gierczyk i Tadeusz Pintal. Kurs obejmował szkolenie kadry kierowniczej szkół, które zamierzają wprowadzać innowacje w procesie dydaktyczno- wychowawczym w swoich szkołach. Tytuł kursu:"Uważność w pedagogice. Techniki medytacji w klasie dla nauczycieli pracujących z dziećmi w wieku 4-14 lat";.
W kursie uczestniczyło 5 nauczycieli z trzech szkół. Oprócz naszej szkoły byli  przedstawiciele dwóch szkół z Hiszpanii.
Teorię Uważności wiele łączy z metodami inteligencji wielorakich Howarda Gardnera, które zamierzamy wprowadzać w naszej szkole.
Uczestnicy kursu wymieniali między sobą informacje o systemach oświaty w swoich krajach, o regionie, o swoich szkołach, o swoich doświadczeniach zawodowych. Dla nas szczególnie interesujące były informacje o szkole z okolic
Bilbao, która od sześciu lat pracuje opierając się na teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Z tej szkoły na kursie było dwoje nauczycieli: Paula Ainsaverde i Miguel Herreros. Ana Isabel Presa Arribas reprezentowała szkołę      z Grenady. W jej szkole duży nacisk kładzie się na pracę z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Uczestnicy kursu wymienili się adresami e-mailowymi  oraz planami współpracy szkół w najbliższej przyszłości.
Dzięki udziałowi w tym kursie uczestnicy rozwinęli wiele swoich kompetencji  i nabyli nowe umiejętności. Najważniejsze z nich to:
1.Podniesienie własnych umiejętności w zakresie języka angielskiego.
2.Zdobycie praktycznych umiejętności eksperymentowania i wdrażania nowych metod nauczania.
3.Wzrost wiedzy na temat nowych metod oceny, mobilizacji uczniów i samego siebie w procesie dydaktyczno-wychowawczym.
4.Perspektywa bliższej współpracy ze szkołami w Hiszpanii.
5.Zwiedzenie Wiednia, przypomnienie niektórych faktów historycznych  oraz zetknięcie się ze współczesnymi realiami dotyczącymi tego miasta  i regionu.

Tadeusz Pintal


administrator

Google
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Przydatne strony
Dla nauczycieli
Dla rodziców
Dla uczniów
Ankieta
Ulubiony dzień tygodnia pod względem zajęć w szkole?

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Nasze quizy
Brak Quizów